13 grudnia 2016 Akcesoria i przybory fryzjerskie
Degażówki i trymery fryzjerskie

Nożyczki degażówki, czyli mówiąc poprawnie, nożyczki efilowane, wykorzystywane są w specjalnej technice strzyżenia powodującej przerzedzenie włosów na całej długości.

Zmniejsza się dzięki nim objętość bujnej fryzury i ułatwia jej układanie. Należy je dopasowywać do dłoni fryzjera, ponieważ zbyt długie ostrza spowodują utrudnienia w manewrowaniu nimi. Nie wolno w ich wypadku zapominać o właściwej konserwacji.

Degażówki

Degażówki różnią się pod względem ilości włosów obcinanych w czasie pojedynczego cięcia. Degażówki punktujące radzą sobie nawet z 90% kosmyka, degażówki jednostronne usuwają połowę włosów, a degażówki dwustronne potrafią ściąć około jednej trzeciej włosów w każdym paśmie. Znaczenie ma tutaj również grubość)nożyczek.

Osoby z mniejszymi palcami powinny zainteresować się specjalnymi podpórkami na palce i wkładkami do nożyczek, które pozwolą im na dokładniejszy chwyt.

Trymer

W przypadku trymerów, czyli tak zwanych konurów lub konturówek, które służą do konturowania fryzury, przycinania brody oraz innych strzyżeń specjalistycznych, ważna jest przede wszystkim dokładność. Jest ona sensem istnienia tego typu nożyczek.

Dobrym dodatkiem do nich są nasadki umożliwiające regulację długości strzyżenia oraz dodatki w postaci dodatkowych noży. Takie noże mogą służyć do wycinania wzorów.

 

Nożyce fryzjerskie

 

Specjalnym rodzajem trymerów są trymery do nosa i uszu, które pozwalają na radzenie sobie z owłosieniem właśnie w tych miejscach. Są one stosunkowo małe i kształtem przypominają długopisy. Ich podstawowym zadaniem jest usuwanie zarostu z trudno dostępnych miejsc.

Typowy trymer jest dzisiaj zasilany akumulatorowo, ale klasyczne urządzenia sieciowe jak najbardziej są w użyciu. Urządzenia bezprzewodowe pozwolą nam na około dwie godziny nieprzerwanej pracy bez ładowania. Stan zasilania można na nich kontrolować poprzez diodę LED, a niektóre urządzenia pozwalają na podpięcie zasilania sieciowego w czasie pracy.

Zobacz również
Akcesoria i przybory fryzjerskie

Gdziekolwiek spojrzysz, wszędzie jest firma, która twierdzi, że stworzyła najlepszą maszynkę na świecie. Używałeś tej samej maszynki przez całe życie - dlaczego miałbyś ją teraz...

Mamy dość firm Big Shave. Miliardy ich plastikowych maszynek do golenia lądują na wysypiskach śmieci. Są one zbyt drogie, ranią naszą skórę i po prostu nie są wygodne. To NIE jest...

Ostatnio, w sieci pojawiło się mnóstwo dyskusji na temat tego, jak prawidłowo poddać recyklingowi i pozbyć się żyletek w sposób przyjazny dla środowiska i zrównoważony. W...