20 maja 2021 Akcesoria i przybory fryzjerskie
The Londoner - Studenci z Zachodu chcą zapewnić lepsze i tańsze golenie

Para studentów Uniwersytetu Zachodniego stojąca za nowym startupem jest gotowa "rzucić rękawicę" rynkowi golenia męskiego, zwłaszcza wielkim korporacjom stojącym za drogimi jednorazowymi maszynkami na wkłady.

Gareth Everard, lat 21, i Morgan Nordstrom, lat 20, są założycielami Rockwell Razors. Dwa dni temu zamieścili na stronie Kickstarter prototyp bezpiecznej maszynki do golenia, która ich zdaniem może zapewnić lepsze golenie za ułamek ceny obecnych jednorazówek.

Ich dwuostrzowa maszynka - Rockwell 6S - wystartowała, przekraczając swój cel 12 000 dolarów w mniej niż 24 godziny. Jeśli tendencja ta utrzyma się do 12 września, projekt jest na dobrej drodze do zebrania ponad 250 000 dolarów.

"Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że wszyscy podzielają naszą wizję produktu, który wnosi wartość dodaną do Twojego życia" - powiedział Everard. "Jest to coś, co w bardzo oczywisty sposób pozwala zaoszczędzić pieniądze. Koncepcja uciekających wkładów jest naprawdę chwytliwa i jesteśmy zachwyceni."

Everard, student nauk środowiskowych, i Nordstrom, student inżynierii, spotkali się w zeszłym roku na lokalnym konkursie BizInc business pitch. Nordstrom rozważał już założenie firmy zajmującej się odnawianiem brzytew o prostych ostrzach, kiedy on i Everard zdecydowali się pójść w nieco innym kierunku.

Ich projekt maszynki Rockwell 6S jest w pewnym sensie ukłonem w stronę przeszłości. Bezpieczna maszynka do golenia jest podobna do popularnych projektów z lat 1900, zanim pojawiły się jednorazowe maszynki do golenia.

Według strony na Kickstarterze, Rockwell 6S będzie kosztował bazowo 50 dolarów. Jednym z jego głównych punktów sprzedaży jest to, że można go ustawić w sześciu różnych pozycjach. Następnie jest koszt ostrzy zamiennych, które są obecnie wyceniane na zaledwie 2 dolary za 10.

"To jest okrzyk do przeszłości, ale to również patrząc w przyszłość," Everard powiedział. "Jest to zdecydowanie innowacyjny spin na to, co widzieliśmy w przeszłości. Chcieliśmy to zmienić i uczynić lepszym. Mam nadzieję, że nam się to udało. Wygląda na to, że ludzie są bardzo zainteresowani tym, co widzą."

Z ponad miesiącem pozostałym w ich kampanii na Kickstarterze, Everard i Nordstrom mogą z niecierpliwością czekać na to, co nadejdzie dalej. Everard powiedział, że dotarli już do producentów, aby zatwierdzić projekt, a nawet usłyszeli od sprzedawców detalicznych zainteresowanych odłożeniem gotowego produktu na półkę.

"Zamierzamy upewnić się, że polerowanie jest perfekcyjne, zamierzamy testować je aż po krańce Ziemi, aby upewnić się, że maszynka, którą wysyłamy do tych, którzy ją wspierają, jest idealna" - powiedział. "Zdecydowanie czujemy, że rzucamy rękawicę wielkim firmom. Nie jesteśmy zainteresowani sprzedawaniem ludziom naprawdę drogich wkładów. Jesteśmy zainteresowani, aby ludzie czuli, że może Gillette jest na haczyku."

Zobacz również
Akcesoria i przybory fryzjerskie

Jeśli nadal golisz się przy użyciu maszynek na wkłady lub współczesnych maszynek jednorazowych, to tylko dlatego, że nie znasz lepszych rozwiązań. Firmy zajmujące się goleniem wykonują...

Razem to zrobiliśmy! Drodzy Klienci i Informatycy Rockwell, Z radością informujemy, że w tym tygodniu wszystkie zamówienia przedpremierowe Rockwell 6S oraz darmowe maszynki do golenia z...

Jeśli ktoś zna się na męskiej urodzie i męskiej pielęgnacji, to jest to Don Draper. Choć wiele rzeczy zmieniło się w ciągu siedmiu sezonów serialu Mad Men, zawsze pogodny wygląd Dona...