13 grudnia 2016 Akcesoria i przybory fryzjerskie
Najważniejsze cechy maszynki fryzjerskiej

Najważniejsza różnica pomiędzy maszynkami fryzjerskimi dotyczy sposobu zasilania. Mamy maszynki wymagające podłączenia do sieci elektrycznej w czasie pracy i takie, które posiadają wbudowane akumulatory.

Urządzenia bezprzewodowe

Maszynki bezprzewodowe charakteryzują się zwykle trochę większym ciężarem, za co odpowiada przede wszystkim wbudowany w nie akumulator. Są wygodne w użyciu, ponieważ nie mają kabla. Poziom naładowania urządzenia można ocenić poprzez informację na wyświetlaczu lub diodę sygnalizacyjną. Po użyciu maszynka wraca na stację dokującą, gdzie ładuje się jej bateria.

Urządzenia przewodowe

Urządzenia przewodowe są zwykle lżejsze od bezprzewodowych, ale ciągnie się za nimi kabel mogący przeszkadzać w pracy i ograniczać swobodę ruchu. Muszą mieć cały czas dostęp do źródła prądu, ale nie zdarzy się też, że będą niezdatne do użycia ze względu na rozładowaną baterię. Ich ostrza nie zwolnią też z powodu niskiego stanu baterii.

Urządzenia hybrydowe

Urządzenia bezprzewodowo-przewodowe mają wszystkie zalety urządzenia bezprzewodowego, ale można je w czasie pracy także podłączyć do prądu, dzięki czemu nigdy niski poziom baterii nie będzie tutaj problemem.

Moc maszynek

Moc dobrej maszynki do włosów to około 45W. W praktyce wyraża się ją najczęściej pośrednio poprzez ilość obrotów ostrzy na minutę. Ta wartość powinna się kształtować na poziomie 6k-8k.

Najczęściej spotykane ostrza

W maszynkach do włosów najczęściej spotyka się ostrza aluminiowe (wyparte ze względu na niska trwałość), ze stali nierdzewnej (do ciecia precyzyjnego), ceramiczne (wytrzymałe i uniwersalne) oraz tytanowe (cechujące się wyjątkową wytrzymałością).

Długości strzyżenia maszynki

Długość strzyżenia maszynki to jedna z jej najważniejszych cech decydujących o tym, jaka jest ich realna użyteczność. Sterowanie długością strzyżenia może się odbywać na samym ostrzu, gdzie można ustawiać długość od 0,1 do 2 milimetrów. Można także wymieniać ostrza na takie o innych właściwościach. Najczęściej stosowane są specjalne nakładki plastikowe na ostrza pozwalające na stworzenie dylatacji na poziomie od 1 do 45 milimetrów. Typowa nakładka posiada regulację opartą o prostą prowadnicę. Oprócz nakładek uniwersalnych istnieje także cały szereg nakładek specjalistycznych do ściśle określonych czynności.

Jak wybrać maszynkę do włosów?

Maszynki specjalne

Wśród maszynek istnieje duża grupa produktów o przeznaczeniu specjalistycznym. Wśród nich znajdziemy na przykład maszynki do wygalania włosów z brody i karku, strzyżenia pejsów i podobnych czynności. O takich maszynkach mówi się, że są to trymery. Cechuje je przede wszystkim mniejszy rozmiar i wyższa precyzja przy wykonywaniu określonych zadań.

Konserwacja

Maszynki do włosów powinny być regularnie oliwione i zawsze po każdym użyciu czyszczone. Maszynki profesjonalne raz do roku powinny przechodzić przegląd.

Zobacz również
Akcesoria i przybory fryzjerskie

Jeśli nadal golisz się przy użyciu maszynek na wkłady lub współczesnych maszynek jednorazowych, to tylko dlatego, że nie znasz lepszych rozwiązań. Firmy zajmujące się goleniem wykonują...

Razem to zrobiliśmy! Drodzy Klienci i Informatycy Rockwell, Z radością informujemy, że w tym tygodniu wszystkie zamówienia przedpremierowe Rockwell 6S oraz darmowe maszynki do golenia z...

Jeśli ktoś zna się na męskiej urodzie i męskiej pielęgnacji, to jest to Don Draper. Choć wiele rzeczy zmieniło się w ciągu siedmiu sezonów serialu Mad Men, zawsze pogodny wygląd Dona...