13 grudnia 2016 Pomocniki fryzjerskie i wózki
Podnóżek fryzjerski i klimazon – na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybór podnóżka fryzjerskiego i klimazona to czasami dość trudne zadanie, szczególnie dla fryzjerów nie mających dotychczas doświadczenia w takich tematach. Podpowiemy co jest szczególnie ważne i co będzie ważyć na wygodzie klientów i komforcie pracy z tymi przyrządami.

Stabilność podnóżków

Podnóżki mogą być przykręcane do ściany lub do podłogi, lub wolnostojące. Zwróćmy uwagę czy podnóżki wolnostojące mają odpowiednia przyczepność, czy nóżki wykonane są z gumy i dobrze trzymają się podłogi. Plastikowa podstawa podnóżka nie gwarantuje stabilności, będzie się przesuwać, a tym samym będzie sprawiać kłopoty.

Z jakiego materiału są wykonane podnóżki?

Materiał z jakiego wykonane są podnóżki bardzo mocno wpływa na komfort siedzenia i korzystania z niego. Mogą być wykonane z metalu chromowego, ale widać na nim każde zabrudzenie i wymagają częstego przecierania. Lepiej wybrać podnóżki lakierowane, najczęściej na kolor czarny lub matowy srebrny, ale choć są mniej reprezentatywne, to widać na nic mniej zabrudzenia. W ofercie sklepów są także podnóżki wykonane ze stali nierdzewnej te najczęściej są polecane, ponieważ ładnie wyglądają, nie rdzewieją i nie widać na nich tak bardzo zabrudzeń.

Klimazon

Klimazon, zwany często też infrazonem, to urządzenie pomagające do skracania czasu zabiegów fryzjerskich. Używane są najczęściej przy farbowaniu i przy robieniu trwałej ondulacji, choć nawiew jaki wytwarzają czasem wykorzystywany jest także do suszenia włosów. Te urządzenie nie są głośne, nie powodują zbędnego podmuchu jak suszarki i ich użycie wpływa znacznie na czas zabiegu fryzjerskiego. W klimazonie są wbudowane specjalne lampy, które nagrzewają włosy po nałożeniu preparatów fryzjerskich. Można użyć wszystkich lamp lub tylko ich części, w zależności od tego co jest potrzebne, np. przy częściowym farbowaniu włosów.

Pomocniki fryzjerskie

W zależności od tego ile mamy miejsca w salonie, można zainstalować klimazony stojące lub wiszące, zamontowane na wysięgniku w ścianie. Do zamontowania infrazonu na wysięgniku zatrudnijmy dobrego fachowca, ponieważ złe wypoziomowanie spowoduje, że to urządzenie będzie samo się zsuwać i sprawiać trudności podczas użytkowania. W każdym modelu są zainstalowane odpowiednie panele starowania, tak by ustawić pracę w zależności od potrzeb zabiegu fryzjerskiego.

Zobacz również
Pomocniki fryzjerskie i wózki

Zakup wózka fryzjerskiego i pomocnika to wydatek, z jakiego powinniśmy mieć pożytek przez lata. Dlatego przed zakupem warto zorientować się co jest ważne i na co szczególnie zwrócić...