13 grudnia 2016 Pomocniki fryzjerskie i wózki
Wózek fryzjerski i pomocnik- co jest ważne podczas zakupu?

Zakup wózka fryzjerskiego i pomocnika to wydatek, z jakiego powinniśmy mieć pożytek przez lata. Dlatego przed zakupem warto zorientować się co jest ważne i na co szczególnie zwrócić uwagę, tak by zakup był udany i praktyczny na co dzień.

Pomocniki fryzjerskie

Pomocniki fryzjerskie, czyli inaczej wózki fryzjerskie, maja jedno zadanie- usprawnić i ułatwić pracę fryzjerowi. W czasie codziennych czynności fryzjer korzysta z wielu sprzętów i preparatów, a nie zawsze jest miejsce dookoła gdzie można to wszystko ustawić. Fryzjer bardzo często w jednym czasie wykonuje kilka czynności, co także wymaga sprawnego korzystania z narzędzi fryzjerskich. Najlepiej jak znajdują się one blisko niego, tak by szybko po nie można było sięgnąć. Ważny jest również czas jaki poświęca na wykonywanie zabiegów fryzjerskich, lepiej żeby wykonać wszystko w jak najkrótszym czasie, ale starannie i z pełnym profesjonalizmem.

Wózek fryzjerski Taxi

Znacznie ułatwia to wszystko korzystanie z wózka fryzjerskiego, gdzie można swobodnie poukładać wszystko co będzie potrzebne np. do farbowania lub trwałej ondulacji. Wózki są mobilne, można je w każdej chwili przesunąć i postawić w innym miejscu, dalej lub bliżej nas. Na wózkach są poukładane wszystkie sprzęty fryzjerskie które nie mieszą się na stolikach i blatach, a są niezbędne w codziennej pracy, np. do stylizacji, układania misternej fryzury, czy też do trwałej ondulacji.

Wózek fryzjerski

Wózek fryzjerski składa się z górnej odkrytej półki i kilku półek poniżej. Zazwyczaj wszystkie półki są starannie wykorzystywane. Doskonale nadają się do tego, aby poukładać na nich miseczki z farbą, suszarkę, wałki do trwałej ondulacji, grzebienie lub zapinki.

Bardzo często na wózku układane są także prostownice i lokówki, jednak w tych sytuacjach lepiej używać na wózkach mat ochronnych, które zapobiegną przepaleniu się półek pod wpływem gorąca jakie wytwarzają te urządzenia. Na wózkach po bokach zazwyczaj są umieszczone także uchwyty, przeznaczone na suszarki, gdzie łatwo odłożyć nieużywany sprzęt. W niektórych modelach wózków można także znaleźć dyspenser do folii fryzjerskiej, który znacznie ułatwia jej dozowanie i użycie.

Zobacz również
Pomocniki fryzjerskie i wózki

Wybór podnóżka fryzjerskiego i klimazona to czasami dość trudne zadanie, szczególnie dla fryzjerów nie mających dotychczas doświadczenia w takich tematach. Podpowiemy co jest...