13 grudnia 2016 Wyposażenie salonu fryzjerskiego
Myjnia fryzjerska – co jest ważne podczas zakupu tego sprzętu?

Urządzenie i wyposażenie salonu fryzjerskiego to bardzo poważne i odpowiedzialne zadanie, szczególnie teraz gdy hurtownie i sklepy z artykułami fryzjerskimi pełne są coraz to nowego sprzętu.

Zanim kupimy myjnie fryzjerską, przeglądnijmy się dokładnie i obliczmy jaka powierzchnię mamy do dyspozycji. Kupić źle dobrana myjnię to duży kłopot dla fryzjera, ale także dla przyszłych klientów, ponieważ spowoduje dyskomfort dla obu stron. Jak już wspomnieliśmy w sklepach i hurtowniach fryzjerskich oferta sprzętu jest bardzo bogata, dotyczy to także myjni fryzjerskich. Można kupić myjnię bez fotela, wolnostojącą, ale są także modele zintegrowane z myjnią, nawet takie z wbudowanym urządzeniem masującym w fotelu. Wybór modelu zależy od ilości miejsca i rozwiązań przestrzennych jakie mamy do dyspozycji.

Myjnie wolnostojące

Myjnie wolnostojące najczęściej są stosowane w salonach o niewielkiej powierzchni, ponieważ zajmują mniej miejsca. Z ich pomocą można szybko wykonać czynności fryzjerskie, są bardzo praktyczne i ergonomicznie zaprojektowane, tak by maksymalnie ułatwić pracę fryzjerom. Przed zakupem jednak sprawdźmy dokładnie czy wielkość myjni nam odpowiada, żeby później nie było niespodzianek. Do myjni wolnostojących można dostawić fotel fryzjerski, specjalnie dobrany pod tym kątem, ale także fotel przesuwany, który może również dobrze służyć jako fotel do strzyżenia.

Niektóre modele myjni są tak zaprojektowane, że mają przewidziane miejsce na fotel, tak by nie było problemu z jego dostawianiem oraz wyborem modelu. Zanim jednak wybierzemy ten model zwróćmy uwagę, czy kat nachylenia myjni jest odpowiedni do fotela, tak by zapewnić komfort dla klienta. Jeśli kąt nachylenia myjni względem fotela będzie nieodpowiedni, to podczas mycia klient nie będzie swobodnie odpoczywał, lecz siłował się z odpowiednim ułożeniem głowy.

Myjnie zintegrowane

Myjnie zintegrowane wymagają dość dużej powierzchni i mogą być ustawione w salonach, gdzie tego miejsca nie brakuje. Takie myjnie są dużo wygodniejsze dla klientów, ponieważ kat nachylenia myjni do fotela jest idealnie dopasowany, przez co klient będzie odczuwał maksymalny komfort podczas mycia. Pozwala to fryzjerom na szybsze i sprawniejsze wykonanie czynności, a klientowi na pełen relaks. Istotnym elementem każdej myjni zintegrowanej z fotelem jest to, aby miały odpowiednie podłokietniki. Najlepiej by były wykonana z drewna lub miękkiego materiału, i na wysokości pozwalającej na swobodne ułożenie rąk. W myjniach olbrzymie znaczenie na oparcie fotela, im wygodniejsze tym większa przyjemność odczuje klient. Oparcie powinno być wykonane z materiału skóropodobnego, z którego łatwo będzie zmyć zabrudzenia z farby i innych preparatów fryzjerskich.

Przyjemne zabiegi w salonie

Dodatkowe elementy

Innymi elementami ważnymi w budowie myjni są misa i podnóżek. Misa powinna być odpowiedniej głębokości, tak by nie było problemów z myciem długich włosów. Natomiast regulowany podnóżek zapewni maksymalny komfort i odpoczynek klientowi w trakcie pobytu w salonie.

Zobacz również
Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Główka treningowa to takie rozwiązanie, które sprawić, że będzie można się stać profesjonalistą, by zostać najlepszym. Główki mają być takim elementem, który pomoże w...

Jeśli wybieramy dla siebie fotel fryzjerski do salonu warto zwracać uwagę na pewne szczegóły, które mogą się tutaj okazać pomocne w trakcie jego użytkowania. Pompy (podnośniki)...

Nawilżacz do włosów Nawilżać z ozonem to urządzenie, które służy regeneracji włosów. Wiele osób cierpi obecnie na różne problemy z włosami i mimo dobrych kosmetyków dalej...