13 grudnia 2016 Wyposażenie salonu fryzjerskiego
Na co zwracać uwagę kupując fotel fryzjerski?

Jeśli wybieramy dla siebie fotel fryzjerski do salonu warto zwracać uwagę na pewne szczegóły, które mogą się tutaj okazać pomocne w trakcie jego użytkowania.

Pompy (podnośniki)

Pompa hydrauliczna jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ wysokością można manewrować wygodnie również w momencie, gdy klient będzie na fotelu siedział. To wygodne rozwiązanie, które przede wszystkim znacznie poprawia komfort pracy i dlatego się dobrze sprawdza. Natomiast pompa gazowa sprawia, że będzie trzeba zejść z fotela, by poprawić jego wysokość i to na pewno niedoskonałość, pewna nieprofesjonalność takiego fotela. Jeśli fotel codziennie kilkakrotnie będzie zniżany i podwyższany to trzeba pamiętać, że jedynie pompa hydrauliczna będzie się dobrze sprawdzać. Praktyczny wybór, który długie lata posłuży.

fotel fryzjerski Obsession

Bazy

Najlepsza baza to pięcioramienna, która jest zakończona przez kółka plastikowe czy chromowane, mogą być także stopki czarne bądź. Chromowane. Inne rozwiązania to również kwestie bazy okrągłej czy kwadratowej. Jeśli fotel będzie się chciało przesuwać to najlepszą opcją są kółka, ponieważ podstawki będą rysować podłogę i nie sprawdzą się dobrze. Stopki pewnie są stabilniejsze, ale tylko będą dobrym wyborem, gdy taki fotel kompletnie nie będzie zmieniał miejsca, cały czas będzie znajdował się w tym samym miejscu. Jeśli ktoś chce wybrać stabilny fotel powinien zdecydować się na taką opcję, w ramach której będzie solidna baza kwadratowa albo okrągła. Dzięki temu nawet najcięższe fotele będą się bardzo dobrze prezentować i będą maksymalnie wygodne a jednocześnie nie będzie tam niestabilności w trakcie pracy.

Obicie

Obicie foteli powinno być łatwe do czyszczenia. Inaczej po farbowaniu mogą zostawać plamy i będzie trudno je pokonać. Jeśli się decydujemy na jasny kolor trzeba wybrać dodatkowo na oparcie specjalne folie osłonne, które sprawią, że po latach nawet taki fotel będzie się dobrze prezentował. Często salony wybierają skaje błyszczące, które są śliskie i łatwe do czyszczenia.

Eleganckie fotele fryzjerskie

Podłokietniki

W fotelach pojawiają się podłokietniki, które są w różny sposób wykonane. Mogą być chromowane, drewniane, plastikowe czy z tapicerowaną nakładką. Najbardziej popularne są te chromowane, ponieważ się bardzo elegancki prezentują. Jednak są zimne i klient może odczuć przy nich pewien dyskomfort. W przypadku, gdy klient ma bransoletki może porysować takie podłokietniki. Większy komfort będzie w przypadku drewnianych, ale wiadomo, że te będą się niszczyć.

Podłokietniki z plastiku także bardzo szybko się zniszczą, a jak już ulegną zniszczeniu to będą bardzo źle się prezentować. Materiał w formie tapicerowanego obicia to również jakaś forma rozwiązania jaką można zastosować. Czasami dobrze się to sprawdza, jest to wygodne dla klienta.

Jeśli chce się dobrze wybrać fotel jako całość trzeba będzie również myśleć o kwestiach związanych z jego rozmiarami. Komfort pracy jest tam koniecznością i dlatego fotel musi być wygodny, a fryzjer musi mieć możliwość wygodnego poruszania się dookoła fotela w trakcie pracy.

Zobacz również
Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Główka treningowa to takie rozwiązanie, które sprawić, że będzie można się stać profesjonalistą, by zostać najlepszym. Główki mają być takim elementem, który pomoże w...

Urządzenie i wyposażenie salonu fryzjerskiego to bardzo poważne i odpowiedzialne zadanie, szczególnie teraz gdy hurtownie i sklepy z artykułami fryzjerskimi pełne są coraz to nowego...

Nawilżacz do włosów Nawilżać z ozonem to urządzenie, które służy regeneracji włosów. Wiele osób cierpi obecnie na różne problemy z włosami i mimo dobrych kosmetyków dalej...