13 grudnia 2016 Wyposażenie salonu fryzjerskiego
Niezbędnik początkującego fryzjera – główki fryzjerskie

Główka treningowa to takie rozwiązanie, które sprawić, że będzie można się stać profesjonalistą, by zostać najlepszym. Główki mają być takim elementem, który pomoże w doskonaleniu umiejętności i pracy nad różnorakimi doskonałymi fryzurami.

Chodzi o farbowanie włosów czy też trwałą ondulację. Główni często są używane także przez uczniów, którzy dopiero swoją pracę rozpoczynają w tym zawodzie i potrzebują oczywiście tak organizowanej nauki. Jeśli przychodzi do nas klient i nie do końca wie na jakie rozwiązanie się zdecydować to również opcją może być dla niego zaprezentowanie konkretnych propozycji w ramach główki treningowej. W ten sposób będzie miał rzeczywiście informacje jak to może wyglądać u niego na głowie i łatwiej będzie ostatecznie podjąć decyzję.

Główki mogą być wykonywane z użyciem włosów naturalnych, sztucznych oraz mieszanych. Włosy naturalne przygotowywane są w trzech różnych rodzajach:

Włosy słowiańskie

To wysokiej jakości produkt, który charakteryzuje się wyjątkową delikatnością, jest lśniący włosy są naturalnie miękkie. Wiele osób uważa, że to najlepsze dostępne rozwiązanie. Struktura jest bowiem podobna do naszych włosów i tym samym będzie można odpowiednio nimi kierować. Mają to być włosy, które nigdy nie były farbowane ani nie były poddawane innym chemicznym zabiegom. Są one dostępne w różnych odcieniach i naturalnych kolorach. Można je dzięki temu dowolnie stylizować także farbować, jeśli będzie się o nie odpowiednio dbało można oczekiwać, że uda się je stosować nawet przez półtora roku. To produkt dla bardzo wymagających, którego największym minusem będzie wysoka cena.

Włosy europejskie

To dobry produkt, który w zakresie stylizowania jest stosunkowo łatwy. Nadają się do lekkiej ich koloryzacji. Powinny jednak być odpowiednio nawilżane. Można je znaleźć w różnych propozycjach kolorystycznych. Charakteryzują się tym, że są farbowane, mogą być poddawane różnych obróbką chemicznym. Wytrzymać mogą mniej więcej 9 miesięcy, przy dobrej pielęgnacji jest szansa by przedłużyć ten okres do roku. Nie można ich rozjaśniać ani odbarwiać.

Włosy indyjskie

Naturalne włosy, które są podobne do włosów dziewiczych, ale są one znacznie grubsze i dlatego nie dla każdego są dobre. Można jedynie stosować bardzo delikatne ich koloryzowanie. Można je używać wyłącznie przez około pół roku.

Szkolenie fryzjerskie

Włosy syntetyczne

Praktycznie nie ma tutaj żadnych ograniczeń, gdy chodzi o poddawanie ich różnorakim zabiegom. Można je malować, prostować, karbować czy stosować na nich urządzenia nagrzane nawet do 120 stopni.

Jeśli ktoś chce przedłużyć stosowanie główki powinien ją odpowiednio pielęgnować. Można między innymi używać masek, czesać od razu, gdy będzie się spłukiwało je zimną wodą. Powinno się także stosować takie rozwiązania, które sprawią, że będzie można je wielokrotnie stylizować.

Główki treningowe mają różne długości włosów i dzięki temu będzie można je odpowiednio wykorzystywać do przygotowywania różnych fryzur, dlatego dobrze się sprawdzą. W przypadku główek męskich istnieje również opcja z brodą.

Zobacz również
Wyposażenie salonu fryzjerskiego

Urządzenie i wyposażenie salonu fryzjerskiego to bardzo poważne i odpowiedzialne zadanie, szczególnie teraz gdy hurtownie i sklepy z artykułami fryzjerskimi pełne są coraz to nowego...

Jeśli wybieramy dla siebie fotel fryzjerski do salonu warto zwracać uwagę na pewne szczegóły, które mogą się tutaj okazać pomocne w trakcie jego użytkowania. Pompy (podnośniki)...

Nawilżacz do włosów Nawilżać z ozonem to urządzenie, które służy regeneracji włosów. Wiele osób cierpi obecnie na różne problemy z włosami i mimo dobrych kosmetyków dalej...